Makronet Basım 21 yıllık deneyimle Müşterilerimize Hisse senedi basımı (Pay senedi basımı) konusunda uzman Mali Müşavir kontrolünde ücretsiz danışmanlık hizmeti vermekteyiz.
Hisse pay senedi basımı’nda bilinmesi gereken mevzuatı ayrıntılı bir şekilde anlatmaktayız ve aynı zamanda kafanıza takılan soruları yılların deneyimiyle cevaplamaktayız, şirket yetkilisinin bu kapsamda ne yapması gerektiği ve istenilen evrakların neler olduğu detaylı bir biçimde anlatılmaktadır.
MAKRONET Basım Hisse Senedi Basımı ve Ücretsiz Danışmanlık Merkezi Ltd. Şti.

Pay senedi basımı için bizi aramanız yeterlidir, dilerseniz gerekli tüm bilgileri size iletelim yada sayfamızın tamamını dikkatlice okuyup gerekli bilgileri edinebilirsiniz.
Matbaamız anlaşmalı matbaa statüsündedir anlaşmalı matbaa levhasından bahsetme amacımız bizim gerçek donanımlı bir matbaa olmamızı teyit ettiği içindir, her yıl düzenli olarak maliye tarafından denetlenmekteyiz ünvanlarında matbaa olmayan firmalar hisse senetlerinizi ofislerindeki fotokopi makinasında basıp değerli evrak diye gönderen işletmelerden ayrılmak için göstermekteyiz, ofis yazıcısında basılan evraklar hiçbir özelliği olmayan sıradan herkesin üretebildiği kalitededir.

NOT: Tesisimizin Hisse Senedi baskı kalitesi, yeni nesil geliştirilmiş 3D güvenlik önlemleri (Sıradan basit işlemler değil) ücretsiz danışmanlık hizmetimizi kullanan ve hisse senedi kalitesi olarak emsalleriyle arasında uçurum olduğunu konuyu daha önce araştırıp bizi tercih eden müşterilerimize referanslarımız bölümünden ulaşabilir ve memnuniyetlerini sorgulayabilirsiniz. Unutmayın genelde müşteriler daha önce hisse senedi bastırmadığından kalite farkını kıyaslayamaz ve yanılabilmektedirler bu konuya hassasiyetle dikkat etmeniz şirketinizin menfaatinedir.

Hisse pay senedi basımı ve değerli evrak basımı konusunda en çok tercih edilen matbaayız, MAKRONET Basım olarak değerli evrak alanında uzmanlaşmış ve bu alanda tüm Türkiye’ye yüksek kalitede baskı hizmeti hemde ücretsiz danışmanlık hizmet vermekteyiz.

Nama, Hamiline Hisse Pay Senedi Basımı (Önemli bilgi!!!)

6102 Yeni Türk Ticaret Kanununda Anonim Şirketlerde Hisse pay senedi basım mecburiyeti bazı şartlara bağlıdır, bu şartlar hisse senedinin nama yazılı veya hamiline yazılı olmasına koşuluna bağlıdır.Hamiline yazılı hisse senetleri sermayenin tamamının ödenmesinden itibaren 3 ay içinde hisse senedi bastırmak zorundadır. Nama yazılı hisse senetlerinde bu zorunluluk bulunmamaktadır. Fakat hisse senetlerinizi bastırmak şirketlere önemli avantajlar sunmaktadır, Hisse senedini bastırıp 2 sene elinde tuttuktan sonra devredenler gelir vergisi ve KDV ödemiyor, bunu öğrenen tüm Anonim Şirketler ve Mali Müşavirler şirketleri için hemen hisse senedi bastırmak için bizimle iletişime geçiyor.
(Bu avantajdan faydalanabilmek için çoğu Limited şirketler nevi değiştirip Anonim Şirkete geçmektedir)

Hisse Pay senedi basımında sektör lideri olan Makronet Hisse Senedi Basım ve Danışmanlık Merkezi Mali Müşavirimiz denetiminde müşterilerimize ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir.

Arayın detaylı bir şekilde bilgilendirelim.
(0212) 565 40 75 pbx

Hisse Senedi Basımı Gerekli Evraklar

– Anonim Şirketin kuruluş gazetesi, Limited Şirketinden A.Ş. dönüş yapılmışsa nevi değişikliği gazetesi
– Kuruluştan sonra sermaye artırımı olmuşsa son sermaye arttırım gazetesi
– Kuruluştan sonra ünvan değişikliği olmuşsa ünvan değişikliği gazetesi
– Nama yazılı pay senetlerinde sermayenin tamamı ödenmemişse ödenmiş olan miktar
– Hisse senedi basımıyla ilgili Yönetim Kurulu Kararı (Karar örneği isteyebilirsiniz)
– Nama Yazılı Hisse Senetlerinde güncel hazirun cetveli (Ortakların isim ve ikametgah adres bilgileri)
– Hamiline yazılı pay senetlerinde Yönetim Kurulu Kararı (Ticaret sicilde tescil edilmesi gerekmektedir)

Bu bilgileri info(@)makronetbasim.com adresine mail atmanız yeterlidir. Mailin ulaşıp ulaşmadığını  bu
0212 565 40 75 telefonlarla teyit edebilirsiniz. Eğer yönetim kurulu kararı almadıysanız bizden Mali Müşavirimizin hazırladığı Yönetim Kurulu karar örneği isteyebilirsiniz.

2017527144056736 - Hisse Senedi Basımı

Neden MAKRONET BASIM’I Tercih Etmelisiniz.

Makronet Hisse Senedi Basımı ve Danışmanlık Merkezi tamamen imalatçı bir firma ve aynı zamanda Maliye Bakanlığı tarafından resmi belge basmaya yetkilidir, Her yıl Maliye Bakanlığı tarafından baştan sona detaylı bir şekilde denetlenmektedir, Bu belge şirketinizin özel evraklarını yollayacağınız ve hisse senetlerinizi bastıracağınız matbaanın güvenilir bir işletme olup olmadığını anlayabilmenizi sağlar. Maliye Anlaşmalı Matbaa numaramız 3279’dur.

Üretim tesisi olmayan aracılarla çalışmanız değerli evraklarınızın elden ele dolaşması anlamına gelir, bu durum hem güvenlik açısından hem de işin niteliği ve kalitesi açısından sıradan sertifika gibi basılmasına sebebiyet vereceğinden son derece sakıncalıdır.

Pay hisse senedi basım hikayesi

– Pay Senedi basımı konusunda uzmanlaşmış matbaamıza istenilen evraklar tarafımıza ulaştığında gerekli incelemeler şirketinizin kuruluş gazetesindeki bilgiler doğrultusunda incelenerek akabinde güncel sermaye yapınız ve diğer evraklarınız incelenerek örnek çalışma hazırlayıp size mail olarak gönderiyoruz.
– Gönderilen örnek çalışma şirket yetkilisi tarafından kontrol ediliyor, eğer herhangi bir düzeltilmesi gereken bir bölüm varsa düzeltilmesi yapılıp tekrar onay maili gönderiyoruz.
– Düzeltme yaptığımız çalışmanın şirket yetkilisi kontrollerini yapıp herhangi bir sorun görmediği taktirde bize onay maili gönderiyor.
– Bunun akabinde konusunda uzman ekibimiz gözden kaçan hata olabileceğini düşünerek işi tekrar detaylı bir şekilde gözden geçirip kontrol ediyor ve hata görülmediği taktirde basıma geçiliyor.
– Baskı bittikten sonra MAKRONET kalitesiyle güvenlik işlemleri titizlikle uygulanıyor ve akabinde paketlenip faturası kesildikten sonra şirkete gönderilmek üzere yola çıkıyor.
– Basım süremiz 2-3 iş günü civarındadır. Fakat daha acil işleriniz olduğunda bizimle irtibata geçtiğinizde acil işlerinizi mevcut iş akışının önüne alıp müşteri memnuniyeti ilkemiz gereği daha kısa sürede çıkartabilmekteyiz.

3 Boyutlu hologram hakkında bilgiler

Makronet Basım Matbaacılık Türk Ticaret Kanunu’nun 487’nci maddesinin 1. fıkrasında hisse pay senetlerinde askari ölçüde bulunması gereken bilgiler sayıldıktan sonra, imzanın delikli olması veya sahtekarlığı, taklit edilmeyi engelleyici diğer güvenlik önlemlerinin uygulanması gerekir. Bunlarda 3 Boyutlu Hologram, Gizli Fligran, Giyoş Desen ve matbaamızın uyguladığı diğer güvenlik önlemleriyle kıymetli evraklarınızı kanunun istediği ölçülerde oluşturuyoruz.

Kullandığımız hologramlar IHMA Dünya Hologramcılar Birliği sertifikalı olduğundan değerli evraklarınızı kopyalanamaz hale getiriyoruz.
Matbaamız hisse senetlerinde özel işlemler uyguladığından kopyalanamayacağını resmi belge ile taahhüt etmektedir, Şirket Hisse senetlerinin basımını deneyimsiz kişilere teslim etmeniz şirketinizin zarar görmesine neden olabilir.

3 Boyutlu hologramlar hakında detaylı  bilgi almak istiyorsanız tıklayınız.

Unutmayın her işletmenin yaptığı Hisse Senedi aynı kalitede ve nitelikte değildir, ayrıca TTK normlarında olmayabilir herhangi bir olumsuz durumda yapılan hata seneler sonra ortaya çıkacağından, pay senetlerinizin geçersiz sayılması şirket için geriye dönük ciddi mali sorunlar çıkarabilir.

Nama, Hamiline Hisse Pay Senedi Basımı yapan matbaamızın Türkiye genelinde hizmet verdiği şehirler :

Türkiye’nin üçüncü büyük şehri olan İzmir, çağdaş, gelişmiş, aynı zamanda işlek bir ticaret merkezidir. Deneyimi profesyonellik ile birleştiren Makronet Kıymetli Evrak Basım Ltd. Şti.
canlı ve kozmopolit bir şehir olan İzmir nama hamiline hisse pay senedi basımı hizmetini bölgede Anonim Şirket olan bir çok firmaya sunmuştur, bu firmalardan bazıları şunlardır;
LST Lazer Sistemleri Teknolojisi Sanayi ve Tic. A.Ş. , Altın Tarım Gıda Hayvancılık Enerji İnş. Nak. Tur. San. Tic. A. Ş. , Protek Geri Dönüşüm Enerji Tarım İnş. ve Tic. A. Ş.
(Hizmet verdiğimiz diğer firmalara referanslarımız sayfasından ulaşabilirsiniz.)

Adana, ülkemizin sanayileşmiş ilk şehirlerindendir. Ekonomik açıdan gelişmiş illerden biri olarak ticaret ve kültür merkezi olarak önde gelmektedir. Alanında uzman matbaamız, sektördeki yeri itibari ile sorumluluğunun da bilincinde bütün işlere büyük bir hassasiyetle yaklaşır, bu titizlilikle Adana hamiline, nama hisse senedi basımı büyüyüp gelişen çeşitli şirketlere ulaştırmıştır. Gibitel Bilgisayar Tele. Cih. ve Day. Tük. Paz. A.Ş. , Gipa Dayanıklı Tüketim Mamulleri Tic. A.Ş. , Giz – Kar Motorlu Araçlar Tic. A.Ş. çalıştığımız firmalardan sadece birkaç tanesi, daha nicesi referanslarımız sayfasında inceleyebilirsiniz.

Binlerce yıldan beri tarih sahnesinde var olan Diyarbakır doğal, kültürel ve tarihi değerleri ile yurdumuzun güzel şehirlerinden biridir, elverişli iklim ve topraklarından dolayı ekonomisinin çoğunluğunu tarımcılık oluşturur. Müşterilerinin her anlamda güvenini kazanan firmamız Diyarbakır nama, hamiline hisse senedi basımı hizmetini, her daim ilerleyen bu güzel kentimize de  götürmüştür. Makronet Kıymetli Evrak Basım Ltd. Şti.  bundan sonra da aynı vizyon ve misyon ile çalışmaya devam edeceğinin garantisini vermektedir.
Karavil Çimento Sanayi ve Tic. A.Ş. , Karavil Dış Tic. A.Ş. ve isimlerini yazmakla bitiremediğimiz birçok firma (referanslarımız sayfasından bakabilirsiniz) hisse pay senedi basımı için bizi seçen anonim şirketler arasına katılmıştır.

Ülkemiz bir hayli gelişmekte ve ilerlemektedir sosyal ve ekonomik olarak büyüyen birçok illerimizin yanında bu illere bağlı ilçelerimizi de azımsamamak lazım, öyle ki mesela Kocaeli’ne bağlı olan Gebze ilçemiz aldığı yatırımlarla dev sanayileşmenin merkezi haline gelmiştir ve birçok büyük fabrikayı bünyesinde toplamıştır, büyüyen bu sanayi beldemize Gebze nama, hamiline hisse senedi basımı hizmeti veren makronet basım deneyimini teknoloji ile birleştirip eşsiz bir kaliteyle hizmete dönüştürmüştür.

Hisse Senedi basımı’nda önemli bilgi !!!

Hisse Senedi bastıracağınız matbaalara IHMA sertifikası olup olmadığını sorunuz, bu değerli evraklarınızın güvenliği açısından son derece önemlidir, aksi halde değerli evraklarınızın her matbaanın yapabildiği basit bir sertifika şekilde basılır. Matbaamızın kıymetli evrak basımı hizmeti verdiği iller ; Ankara, Bursa, İzmir, Konya, Trabzon, Antalya, Eskişehir, Kocaeli, Gaziantep, Mersin, Hatay, Antakya, Çanakkale, Afyonkarahisar, Erzurum, Diyanbakır, Isparta, Kırklareli, Gebze, Düzce, Sakarya, Kayseri, Tekirdağ, Aydın, Manisa, Ordu, Bolu, Muğla (Bodrum), Çorum, Adana, Uşak, Tarsus, Denizli, Kütahya, Kahramanmaraş, Aksaray, Balıkesir, Samsun, Nevşehir, Şanlıurfa, Osmaniye, Kars, Bilecik, Rize, Karabük, Zonguldak, Karaman, Kırşehir, Edirne, Tokat, Siirt, Burdur, Sivas, Elazığ, Çankırı, Yalova, Giresun, Amasya, Kastamonu’daki firmalara hisse senedi (pay senedi) basımı ve ücretsiz danışmanlık vermekteyiz. Bilgi birikimimizi değerli müşterilerimizle paylaşmaktayız.

Türk Ticaret Kanunu hisse senedi basımı ile ilgili maddeleri

6102 sayılı TTK Madde 486

Şirketin ve sermaye artırımının tescilinden önce çıkarılan paylar geçersizdir. Ancak, iştirak taahhüdünden doğan yükümlülükler geçerliliklerini sürdürür. Pay senetlerini bastırıp pay sahiplerine dağıtır. Yönetim kurulunun hamiline yazılı pay senetlerinin bastırılmasına ilişkin kararı tescil ve ilan edilir, ayrıca şirketin internet sitesine konulur.
Pay senedi bastırılıncaya kadar ilmühaber çıkarılabilir. İlmühaberlere kıyas yoluyla
nama yazılı pay senetlerine ilişkin hükümler uygulanır.
(3) Azlık istemde bulunursa nama yazılı pay senedi bastırılıp tüm nama yazılı pay senedi sahiplerine dağıtılır.
(4) Tescilden önce pay senedi çıkaran kimse, bundan doğan zararlardan sorumludur.
(2) Paylar hamiline yazılı ise yönetim kurulu, pay bedelinin tamamının ödenmesi tarihinden itibaren üç ay içinde
pay senetlerini bastırıp pay sahiplerine dağıtır.

GEREKÇE / Madde 486

Kararın 1. ve 4. fıkraları 6762 sayılı Kanunun 412 nci maddesinin tekrarıdır. İkinci fıkrada ise hamiline yazılı pay senetlerinin bastırılması zorunluğu getirilmiştir. İlmühaberlere nama yazılı pay senetlerine ilişkin hükümlerin uygulanması öngörülerek kapsamlı bir hükme yer verilmiştir.

Üçüncü fıkra yeni bir karardır. Bu kararda nama yazılı pay senetlerinin bastırılması olanağının yolu açılmıştır.
Hüküm uyarınca azlık isterse nama yazılı pay senedi bastırılıp tüm nama yazılı pay senedi sahiplerine dağıtılacaktır.
Böylece kapalı anonim şirketlerde özellikle aile şirketlerinde pay senedinin bastırılmaması ve dağıtılmaması yoluyla baskı yapılması, pay sahiplerinin bu sıfatlarını ispattan yoksun bırakılmaları, devir olanaklarının sınırlandırılması gibi hukuka aykırı yöntemlerin önüne geçilmiştir.

Nama yazılı pay senetlerinin basılmaması ve pay sahiplerine dağıtılmaması, pay defteri bulunmayan, düzensiz olan ve güncel durumu yansıtmayan şirketlerde daha büyük sakıncalar doğurmaktadır. Hükme aykırılık hâlinde pay sahiplerinin mahkemeye başvurabilecekleri şüphesizdir.

6102 sayılı TTK Madde 487

III – Pay senetlerinin şekli

MADDE 487– (1) Pay senetlerinin; şirketin unvanını, sermaye tutarını, kuruluş tarihini, bu tarihteki sermaye tutarını, çıkarılan pay senedinin tertibini, bunun tescili tarihini, senedin türünü ve itibarî değerini, kaç payı içerdiğini belirtmesi ve şirket adına imza etmeye yetkili olanlardan en az ikisi tarafından imza edilmiş olması şarttır. Kapalı şirketlerde baskı şeklinde imzanın delikli olması veya sahtekârlığı engelleyici diğer güvenlik önlemlerinin uygulanması gerekir.

(2) Nama yazılı pay senetlerinin ayrıca; sahiplerinin adı ve soyadını veya ticaret unvanını, yerleşim yerini, pay senedi bedelinin ödenmiş olan miktarını da açıklaması gerekir. Bu senetler şirketin pay defterine kaydolunur.

Dikkat yanılmayınız.
Değerli evraklarınızı ve Pay Senetlerinizi sıradan her matbaanın yapabildiği matbaacılık dilinde varak yaldız diye tabir ettiğimiz sıcak yaldızı size güvenlikli hologram diye uygulamasına izin vermeyin. Güvenlik hologramı sadece dünya hologramcılar birliği IHMA onaylı ve kalıplarını yurtdışından getirttiğimiz 3 boyutlu hologramlarla yapmaktayız.

Bu hologramlar sadece çeklerde ve değerli evraklarda kullanılır.
Dikkat!!! Eğer 3 Boyutlu hologram, baskı kalitesi ve kullanılan kağıdın niteliğinden şüphe duyuyorsanız lütfen örnek isteyiniz.
Biz 3 boyutlu hologram, kağıt ve baskı kalitemize güvendiğimizden istemeniz durumunda size örnek çalışma gösteriyoruz.
Matbaamız tüm Türkiye geneline, İstanbul başta olmak üzere Ankara hisse senedi basımı, Bursa hisse senedi basımı, Eskişehir hisse senedi basımı, İzmir hisse senedi basımı ve birçok kente hisse senedi basımı hizmeti vermektedir.

Nama Yazılı Hisse Senetleri için gerekli bilgiler

1) Şirket ticari ünvanı (Tam ünvanı)
2) Şirketin sermaye tutarı (Ödenmiş sermaye ayrıca yazılmalıdır)
3) Şirketin kuruluş tarihi (Anonim Şirketin kuruluş tarihi yazılmalıdır)
4) Şirketin kuruluş tarihindeki sermaye tutarı (Anonim şirketteki kuruluş sermayesi yazılmalıdır)
5) Çıkarılan pay senedinin tertibi, (1. Tertip 2. Tertip gibi)
6) Senedin türü ve itibari değeri (Senedin nama yada hamiline olduğu belirtilmelidir)
7) Senedin kaç payı içerdiği (Senedin TL ve Pay miktarı ayrı ayrı yazılmalıdır)
8) Senedin sahibinin adı ve soyadı veya ticaret ünvanı (Senet üzerinde kimin namına olduğu belirtilmelidir)
9) Senet sahibinin yerleşim yeri (hissedarın güncel adres bilgileri yazmalıdır)
10) Yönetim kurulu kararı

Hamiline Yazılı Hisse Senedi Basımı için gerekli bilgiler

1) Şirket ticari ünvanı, (Tam ünvanı)
2) Şirketin sermaye tutarı, (Ödenmiş sermaye ayrıca yazılmalıdır, hamiline yazılı şirketlerde sermayenin tamamının ödenmiş olması gerekmektedir.)
3) Şirketin kuruluş tarihi, (Anonim Şirketin kuruluş tarihi yazılmalıdır)
4) Şirketin kuruluş tarihindeki sermaye tutarı, (Anonim şirketteki kuruluş sermayesi yazılmalıdır)
5) Çıkarılan pay senedinin tertibi, (1. Tertip 2. Tertip)
6) Senedin türü ve itibari değeri, (Senedin nama yada hamiline olduğu belirtilmelidir)
7) Senedin kaç payı içerdiği, (Senedin TL ve Pay miktarı ayrı ayrı yazılmalıdır)
10) Yönetim kurulu kararı (Ticaret sicilde tescil edilmesi gerekir)

HİSSE SENEDİ (PAY SENEDİ) BASIM HİKAYESİ

1) İlk etapta yukarıda belirttiğimiz pay senedi basımında gerekli evrakları bize ulaştırıyorsunuz.
2) Sizden gelen bilgiler dahilinde tasarım aşamasına geçiyoruz.
3) Sahteciliğe karşı özel güvenlik önlemlerimizi müşteriye görsel olarak sunuyoruz.
4) Özel Giyoş tekniğiyle hazılanan değerli evrak desen çalışmaları size mail yoluyla iletiliyoruz.
5) Tasarım aşaması onayından sonra şirketimiz tarafından küpürler düzenleniyor.
6) Yönetim kurulu kararırnda belirtildiği şekilde basımı yapıp işi sonuçlandırıyoruz.
7) Faturası kesilip paketlenmesi yapılıp Hisse Senetleriniz şirketinizi teslim ediliyor.
8) Bu işlemler işin niteliğine göre 2 – 3 iş günü arasında değişebiliyor. (Acil işlerinizde lütfen bilgi alınız,
işin durumuna göre 1 günde basım bitebiliyor, arayarak bilgi alın lütfen.)

Ülkemiz genelinde hisse senedi basımı hizmeti vermekteyiz, hisse senedi yapmış olduğumuz  Ege Bölgesi, Akdeniz Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi, İç Anadolu Bölgesi ve Marmara Bölgesinden bazı iller şunlar : Adana, İzmir, Bursa, Ankara, Konya, Trabzon, Antalya, Eskişehir …

Hisse Senedi hakkında bilgi…

– Değerli evraklarınız 6102 sayılı kanun normlarına göre hazırlanmaktadır.
– Türk Ticaret Kanunu 486 maddeleri dikkate alınarak düzenlenmektedir.
– Değerli evrak basmak yanlızca deneyimli matbaa’lar tarafından yapılmalıdır.
– Pay Senedi küpürleri değiştikçe rengide değişmelidir, parada olduğu gibi.
– Değerli evraklar basılırken yüksek güvenlik önlemleri alınmalıdır.
– Kıymetli evrak üretimlerinde TTK 467 – 468 şartları mutlaka uygulanır.
– Değerli evraklar giyoş deseni kullanılarak yapılmaktadır.
– Kıymetli evrak ölçüleri A4 ve A3 olarak 2 farklı boyutta uygulanmaktadır.
– bastığımız değerli evraklar nama ve hamiline olarak basılır ve ayrıca intifa senetleride basılabilir.
– Şirketinizde pay senedi ile ilgili özel durumlarını bize danışabilirsiniz. 
– Hamiline Pay Senedi basımlarınızda ana sözleşmenizde mutlaka pay senetleri hamiline yazılır ibaresi yazılı olmalıdır, aksi taktirde genel kurul yapıp ana sözleşmeye ilave edilmelidir.
Nama yazılı hisse senedi basımı için kuruluş gazetesi, son sermaye artırım gazetesi ve yönetim kurulu kararı alınması yeterlidir. 

– Matbaamızda İntifa senedi basımı yapılmaktadır

 Videolar