Makronet Basım olarak 23 yıllık deneyimle Müşterilerimize Hisse Senedi Basımı (Pay senedi basımı) konusunda uzman Mali Müşavir kontrolünde Ücretsiz Danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Şirket yetkilisine Hisse Pay senedi basımında bilinmesi gereken mevzuatı ve kafanıza takılan soruları yılların deneyimiyle cevaplamaktayız, şirket yetkilisinin bu kapsamda ne yapması gerektiği ve istenilen evrakların neler olduğu detaylı bir şekilde anlatılmaktadır.
Kısacası Pay senedi basımı için bizi aramanız yeterlidir. Dilerseniz gerekli tüm bilgileri size iletelim yada sayfamızın tamamını dikkatlice okuyarak gerekli bilgileri edinebilirsiniz.
Hisse senedi örneklerimizi görmek için TIKLAYINIZ

MAKRONET Hisse Senedi Basımı değerli evrak basımı konusunda en çok tercih edilen matbaadır.

Matbaamız 3279 numaralı Maliye Anlaşmalı Matbaa statüsündedir, Anlaşmalı Matbaa statüsünden bahsetme amacımız bizim gerçek donanımlı bir matbaa olduğumuzu teyit ettiği içindir. Her yıl düzenli olarak maliye tarafından şirketimizin güvenilirliği ve gerekli ekipmanımızın olup olmadığı denetlenmektedir, unvanlarında Pay Senedi Basım Merkezi olan bazı  firmalar hisse senetlerinizi ofislerindeki basit fotokopi makinesinde basıp değerli evrak diye gönderen “Hisse senedi bastığını iddia eden” işletmelerden ayrılmak için anlaşmalı matbaa olduğumuzu ifade etmekteyiz, yoksa pay senedi basabilmek için anlaşmalı matbaa olmak gerekmez, gerekli olan sağlam referansları olan deneyimli bir firmayla çalışmanızdır. Yoksa ofisindeki fotokopi makinasıyla ürettiği evrakları size pay senedi diye gönderirler kalitelerine güvenmediklerinden ön ödeme talep ederler, işi teslim aldığınızda kalitesizliği bariz bir şekilde farkedeceksiniz bundan dolayı bize gelen bir çok müşteri mevcuttur.

Ofis yazıcı ile basılan değerli evraklar (Pay senetleri) hiçbir özelliği olmayan sıradan herkesin üretebildiği kalitededir ve T.T.K. 487. maddesindeki “Sahtekarlığı engelleyici diğer güvenlik uygulamaları uygulanması gerekir” ifadesinin yerine getirilmemesi anlamına gelir, buda hisse senetleri geçerli olmayacağı anlamı taşıyabilmektedir.
Şirketinizin hisse senetlerini (Değerli evraklarını) basımını yapacak firmanın bu yetenekte ve donanımda olduğunu ayrıca uygulamayı taahhüt ettiği güvenlik uygulamalarını yazdığı nitelikte olacağını size yazılı olarak taahhüt etmesini isteyiniz. (Bu değerli evraklarınızın güvenliği için oldukça önemlidir.) bu yazı uygulayacağımız güvenlik uygulamalarının doğruluğunun taahhüt ve teminatıdır. Bu yazımız Hisse senedi kimler basabilir sorusunun cevabı olarak düşünebilirsiniz.

Arayın detaylı bir şekilde bilgilendirelim.

Makronet Hisse Senedi Basım ve Ücretsiz Danışmanlık Hizmetleri
Hızlı Kurumsal Şirket Hattı: 0212 565 40 75 pbx / 0533 350 00 83
Hisse senedi basımında tüm Türkiye’ye profesyonel hizmet vermekteyiz

NOT: Tesisimizin Hisse Senedi baskı kalitesi, yeni nesil IHMA sertifikalı  3 Boyutlu Hologramını (IHMA diye iddia edilen sıradan basit no name hologram kullanıyorlar. Sadece şirket adına patentlenmiş hologramlar güvenlik hologramı olarak kabul edilir. Çünkü patentsiz hologramlara herkez kolayca ulaşabilir çok ucuz ve malesef değersizdir) ücretsiz danışmanlık hizmetimizi kullanan ve hisse senedi kalitesi olarak emsalleriyle arasında uçurum olduğunu konuyu daha önce araştırıp bizi tercih eden müşterilerimize Hisse senedi basımı konusundaki Referanslarımızı görmek için linki tıklayarak ulaşabilirsiniz. Memnuniyetlerini sorgulayabilirsiniz, unutmayın genelde müşteriler daha önce hisse senedi baskısı yaptırmadığından aradaki kalite farkını kıyaslama yapamamaktadır ve bu sebeple yanılmaktadır bu konuya hassasiyetle dikkat etmeniz şirketinizin menfaatine olacaktır.

Nama, Hamiline Hisse Pay Senedi Basımı (Önemli bilgi!!!)

6102 Yeni Türk Ticaret Kanununda Anonim Şirketlerde Hisse pay senedi basım mecburiyeti bazı şartlara bağlıdır, bu şartlar hisse senedinin nama veya hamiline yazılı olması koşuluna bağlıdır, Hamiline yazılı hisse senetleri sermayenin tamamının ödenmesinden itibaren 3 ay içinde hisse senedi bastırmak zorundadır, Nama yazılı hisse senetlerinde bu zorunluluk bulunmamaktadır. Fakat hisse senetlerinizi ivedilikle bastırmak şirketlere önemli avantajlar sunmaktadır, Hisse senedini bastırıp 2 sene elinde tuttuktan sonra devreden anonim şirketler gelir vergisi ve KDV ödemiyor, bunu öğrenen tüm Anonim Şirketler ve Mali Müşavirler şirketleri için hemen hisse senedi bastırmak için bizimle iletişime geçiyor. (Bu avantajdan faydalanabilmek için çoğu Limited şirketler nevi değiştirip Anonim Şirkete geçmektedir)
Pay senedi ve hisse senedi arasındaki fark nedir? müşterilerimiz devamlı sormaktadır kısaca şöyle cevaplayalım eskiden adı hisse senedi olarak tanımlanmaktaydı fakat yeni TTK’ya göre yeni adı pay senedi olmuştur olarak cevaplayabiliriz.

Şirketimizden İntifa senedi nedir, Katılma intifa senedi, Kurucu intifa senedi hakkında bilgi ve basım hizmeti alabilmek için bizi aramanız yeterlidir gerekli tüm bilgileri müşterilerimize ücretsiz danışmanlık hizmeti kapsamında vermekteyiz.

Hisse Senedi Basımı Gerekli Evraklar

– Anonim Şirketin kuruluş gazetesi, Limited Şirketinden Anonim Şirketine dönüş yapılmışsa nevi değişikliği gazetesi
– Kuruluştan sonra sermaye artırımı olmuşsa son sermaye arttırım gazetesi
– Kuruluştan sonra unvan değişikliği olmuşsa unvan değişikliği gazetesi
– Nama yazılı pay senetlerinde sermayenin tamamı ödenmemişse ödenmiş olan miktar
– Hisse senedi basımıyla ilgili Yönetim Kurulu Kararı (Karar örneklerini indirmek için nama yazılı hisse senedi ve hamiline yazılı hisse senedi sayfalarında mevcuttur, linkleri tıklayınız.)
– Nama Yazılı Hisse Senetlerinde güncel Hazirun cetveli (Ortakların isim ve ikametgah adres bilgileri)
– Hamiline yazılı pay senetlerinde Yönetim Kurulu Kararı (Ticaret sicilde tescil edilmesi gerekmektedir)

Bu bilgileri info(@)makronetbasim.com adresine mail atmanız yeterlidir, mailin ulaşıp ulaşmadığını bu
0212 565 40 75 telefonlarla teyit edebilirsiniz, eğer yönetim kurulu kararı almadıysanız bizden Mali Müşavirimiz tarafından hazırladığı Yönetim Kurulu karar örneği isteyebilirsiniz.

2017527144056736 - Hisse Senedi Basımı

Pay hisse senedi basım hikayesi

– Pay Senedi basımı konusunda uzmanlaşmış matbaamıza istenilen evraklar ulaştığında gerekli incelemeler yapıldıktan sonra şirketinizin kuruluş gazetesindeki bilgiler incelenerek akabinde eğer sermaye artırımı yapıldıysa ilgili gazetedeki son güncel sermaye yapınız ve diğer dokümanlarınız kontrol edilerek örnek çalışma hazırlanıp size mail olarak gönderiyoruz.
– Gönderilen örnek çalışma şirket yetkilisi tarafından kontrol ediliyor, eğer herhangi bir düzeltilmesi gereken bir bölüm varsa düzeltilmesi yapılıp tekrar onay maili gönderiyoruz.
– Düzeltme yaptığımız çalışmanın şirket yetkilisi kontrollerini yapıp herhangi bir sorun görmediği taktirde bize onay maili gönderiyor. (Mevzuatla ilgili tüm kontroller tarafımızca dikkatlice yapılmaktadır, sizden isteğimiz yazım hatası olup olmadığını kontrol etmenizdir)
– Bunun akabinde konusunda uzman ekibimiz gözden kaçan hata olabileceğini düşünerek işi tekrar detaylı bir şekilde gözden geçirip kontrol ediyor ve hata görülmediği taktirde basıma geçiliyor.
– Baskı bittikten sonra MAKRONET kalitesiyle yeni nesil güvenlik işlemleri titizlikle uygulanıyor ve paketlenip faturası kesildikten sonra şirketinize gönderilmek üzere yola çıkıyor.
– Basım süremiz 2-3 iş günü civarındadır, fakat daha acil işleriniz olduğunda bizimle irtibata geçtiğinizde acil işlerinizi mevcut iş akışının önüne alıp müşteri memnuniyeti ilkemiz gereği daha kısa sürede basıp teslim edelim.

3 Boyutlu hologram hakkında bilgiler

Makronet Basım Matbaacılık Türk Ticaret Kanununun 487. maddesinin 1. fıkrasında hisse pay senetlerinde asgari ölçüde bulunması gereken bilgiler yazıldıktan sonra, imzanın delikli olması veya sahtekarlığı taklit edilmeyi engelleyici diğer güvenlik önlemlerinin uygulanması gerekir yazısına istinaden, 3 Boyutlu Hologram, Gizli Filigran, Giyoş desen ve matbaamızın firmamıza özel uyguladığı diğer güvenlik önlemleriyle birlikte kıymetli evraklarınızı ilgili kanunun istediği ölçülerde matbaamızda basımını yapıyoruz.

Kullandığımız hologramlar IHMA Dünya hologramcılar birliği ve şirketimiz adına patentli sertifikalı olduğundan değerli evraklarınızı kopyalanamaz hale gelmektedir.

3 Boyutlu hologramlar hakkında detaylı  bilgi almak istiyorsanız tıklayınız.

Unutmayın her işletmenin yaptığı Hisse Senedi aynı kalitede ve nitelikte değildir, ayrıca TTK normlarında olmayabilir herhangi bir olumsuz durumda yapılan hata seneler sonra ortaya çıkacağından, pay senedi evraklarınızın geçersiz sayılması şirket için geriye dönük ciddi mali sorunlar çıkarabilir.

Hisse Senedi basımında önemli bilgi !!!

Hisse Senedi çıkartacağınız matbaalara Kullanılan hologramlarda IHMA sertifikası olup olmadığını sorunuz, bu değerli evraklarınızın güvenliği açısından son derece önemlidir. Matbaamızın kıymetli evrak basımı hizmeti verdiği iller; Ankara, Bursa, İzmir, Konya, Trabzon, Antalya, Eskişehir, Kocaeli, Gaziantep, Mersin, Hatay, Gebze, Düzce,  Kayseri,  Aydın, Muğla (Bodrum) Sakarya’daki firmalara ve tüm Türkiye genelindeki anonim şirketlere hisse senedi (pay senedi) basımı ve ücretsiz danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Bilgi birikimimizi müşterilerimizle paylaşmaktayız.

Türk Ticaret Kanunu hisse senedi basımı ile ilgili maddeleri

6102 sayılı TTK Madde 486

Şirketin ve sermaye artırımının tescilinden önce çıkarılan paylar
geçersizdir; ancak, iştirak taahhüdünden doğan yükümlülükler geçerliliklerini sürdürür.
(2) Paylar hamiline yazılı ise yönetim kurulu, pay bedelinin tamamının ödenmesi
tarihinden itibaren üç ay içinde pay senetlerini bastırıp pay sahiplerine dağıtır. Yönetim
kurulunun hamiline yazılı pay senetlerinin bastırılmasına ilişkin kararı tescil ve ilan edilir, ayrıca
şirketin internet sitesine konulur. (Ek cümle:27/12/2020-7262/31 md.) Hamiline yazılı pay
sahipleri ile sahip oldukları paya ilişkin bilgiler, senetler pay sahiplerine dağıtılmadan önce
Merkezi Kayıt Kuruluşuna bildirilir. Pay senedi bastırılıncaya kadar ilmühaber çıkarılabilir.
İlmühaberlere kıyas yoluyla nama yazılı pay senetlerine ilişkin hükümler uygulanır.
(3) Azlık istemde bulunursa nama yazılı pay senedi bastırılıp tüm nama yazılı pay senedi
sahiplerine dağıtılır.
(4) Tescilden önce pay senedi çıkaran kimse, bundan doğan zararlardan sorumludur.

6102 sayılı TTK Madde 487

Pay senetlerinin şekli

MADDE 487- (1) Pay senetlerinin; şirketin unvanını, sermaye tutarını, kuruluş tarihini,
bu tarihteki sermaye tutarını, çıkarılan pay senedinin tertibini, bunun tescili tarihini, senedin
türünü ve itibarî değerini, kaç payı içerdiğini belirtmesi ve şirket adına imza etmeye yetkili
olanlardan en az ikisi tarafından imza edilmiş olması şarttır. Kapalı şirketlerde baskı şeklinde
imzanın delikli olması veya sahtekârlığı engelleyici diğer güvenlik önlemlerinin uygulanması
gerekir.

(2) Nama yazılı pay senetlerinin ayrıca; sahiplerinin adı ve soyadını veya ticaret unvanını,
yerleşim yerini, pay senedi bedelinin

Matbaamız Hisse senedi basan matbaa olarak hizmet verdiği illerden bazıları Ankara hisse senedi basan matbaa, Kocaeli hisse senedi basan matbaa, İzmir, Bursa, Antalya, Eskişehir, Adana, Afyon, Kocaeli, Konya, Diyarbakır, Düzce, Bolu, Adana, Tarsus, Tekirdağ, Kırklareli, Yalova, Kahramanmaraş, Çorum, Şanlıurfa illerine hisse senedi basımı ve ücretsiz danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Nama Yazılı Hisse Senetleri için gerekli bilgiler

1) Şirket ticari unvanı (Tam unvanı)
2) Şirketin sermaye tutarı (Ödenmiş sermaye ayrıca yazılmalıdır)
3) Şirketin kuruluş tarihi (Anonim Şirketin kuruluş tarihi yazılmalıdır)
4) Şirketin kuruluş tarihindeki sermaye tutarı (Anonim şirketteki kuruluş sermayesi yazılmalıdır)
5) Çıkarılan pay senedinin tertibi, (1. Tertip 2. Tertip gibi)
6) Bunun tescili tarihi
7) Senedin türü ve itibari değeri (Senedin nama yada hamiline olduğu belirtilmelidir, ayrıca nominal değeri yazılmalıdır)
8) Senedin kaç payı içerdiği (Senedin TL ve Pay miktarı ayrı ayrı yazılmalıdır)
9) Senedin sahibinin adı ve soyadı veya ticaret unvanı (Senet üzerinde kimin namına olduğu belirtilmelidir)
10) Senet sahibinin yerleşim yeri (hissedarın güncel adres bilgileri yazmalıdır)
11) Yönetim kurulu kararı

Hamiline Yazılı Hisse Senedi Basımı için gerekli bilgiler

1) Şirket ticari unvanı, (Tam unvanı)
2) Şirketin sermaye tutarı, (Ödenmiş sermaye ayrıca yazılmalıdır, hamiline yazılı şirketlerde sermayenin tamamının ödenmiş olması gerekmektedir.)
3) Şirketin kuruluş tarihi, (Anonim Şirketin kuruluş tarihi yazılmalıdır)
4) Şirketin kuruluş tarihindeki sermaye tutarı, (Anonim şirketteki kuruluş sermayesi yazılmalıdır)
5) Çıkarılan pay senedinin tertibi, (1. Tertip 2. Tertip)
6) Bunun tescili tarihi
7) Senedin türü ve itibari değeri, (Senedin nama yada hamiline olduğu belirtilmelidir, ayrıca nominal değeri yazılmalıdır)
8) Senedin kaç payı içerdiği, (Senedin TL ve Pay miktarı ayrı ayrı yazılmalıdır)
9) MKK kayıt referans numaraları
10) Yönetim kurulu kararı (Ticaret sicilde tescil edilmesi gerekir)

Nama, Hamiline Hisse Pay Senedi Basımı yapan matbaamızın Türkiye genelinde hizmet verdiği şehirler :

Türkiye’nin üçüncü büyük şehri olan İzmir, çağdaş gelişmiş aynı zamanda işlek bir ticaret merkezidir, deneyimi profesyonellik ile birleştiren Makronet Hisse Senedi Basım ve Danışmanlık Şirketi
canlı ve kozmopolit bir şehir olan İzmir nama hamiline hisse pay senedi basımı hizmetini bölgede Anonim Şirket olan bir çok firmaya sunmuştur, ve tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir bunlardan bazıları Ankara hisse senedi basımı, Antalya hisse senedi basımı, Kocaeli hisse senedi basımı, Bursa hisse senedi basımı olarak sıralayabiliriz.

(Hizmet verdiğimiz diğer firmalara ve şehirlere referanslarımız sayfasından ulaşabilirsiniz.)

 Videolar