Hisse senedi bastırma hakkında bilgi

Hisse senedi bastırma hakkında bilgi
BU yazıyı, özellikle hisse senedi bastırmayan anonim şirketlerin okumaları gerekiyor.
Hisse Senedi Bastırma için bizi arayın
Tüm detayları size anlatalım. 0212 565 40 75
Vergi yasalarında yeralan bazı hükümler, anonim şirketlerin hisse senedi bastırmasını gerektiriyor. Daha doğrusu, hisse senedi basımının çok önemli bir ‘‘vergi avantajı” var.
Şirketin ‘‘hisse senedi basımı yoksa” yani hisse senedi bastırılmamışsa, ortağın hisse satışından doğan kazanç, (iktisap tarihinden itibaren kaç ay geçerse geçsin) Gelir Vergisi’ne tabi tutuluyor (GVK Mükerrer Md. 80/1). Bu nedenle biran önce hisse senedi basımı yada pay senedi bastırmak gerekiyor.
HİSSE SENEDİ BASIMI NASIL BASTIRILACAK?
Ülkemizdeki anonim şirketlerin, yüzde 90’ı aile şirketi ya da eş, dost ve arkadaş şirketi.
Bu şirketlerin hisse senedi bastırmaları çok kolay,
Hisse senedi basımı yaptırmak yada Pay senedi bastırmak isteyenler, Anlaşmalı-Matbaa.com onlara bir katalog veriyor ve onların arasından seçim yaparak siparişi veriyorlar. Hisse senedi basımı ve Pay senedi bastırmak’da da aynen böyle…
Sipariş verirken, kaç liralık kupürler halinde ve varsa A serisi ve B serisi ayırımı yapılarak, basılacak hisse senedinin ayrıntıları belirtiliyor. Hisse senetlerinin basımında, hamiline veya nama ya da imtiyazlı olma durumlarını da belirtmek gerekiyor.
matbaamız hisse senedi bastırma konusunda uzmanlaşmıştır, tüm illerimize hizmet vermektedir. Ankara, izmir, antalya vs…Hisse senedi bastırma hakkında bilgi

Bu yazıyı, özellikle hisse senedi bastırmayan anonim şirketlerin okumaları gerekiyor. 

bizi arayın tüm detayları size anlatalım.
0212 565 40 75

Vergi yasalarında yeralan bazı hükümler, anonim şirketlerin hisse senedi bastırmasını gerektiriyor. Daha doğrusu, hisse senedi basımının çok önemli bir ‘‘vergi avantajı” var. Şirketin ‘‘hisse senedi basımı yoksa” yani hisse senedi bastırılmamışsa, ortağın hisse satışından doğan kazanç, (iktisap tarihinden itibaren kaç ay geçerse geçsin) Gelir Vergisi’ne tabi tutuluyor (GVK Mükerrer Md. 80/1). Bu nedenle biran önce hisse senedi basımı yada pay senedi bastırmak gerekiyor.

HİSSE SENEDİ NASIL BASTIRILACAK?

Ülkemizdeki anonim şirketlerin, yüzde 90’ı aile şirketi ya da eş, dost ve arkadaş şirketi. Bu şirketlerin hisse senedi bastırmaları çok kolay, Hisse senedi basımı yaptırmak yada Pay senedi bastırmak isteyenler, hissesenedibasim.com onlara bir katalog veriyor ve onların arasından seçim yaparak siparişi veriyorlar.

Hisse senedi basımı ve Pay senedi bastırmak’da da aynen böyle… Sipariş verirken, kaç liralık kupürler halinde ve varsa A serisi ve B serisi ayırımı yapılarak, basılacak hisse senedinin ayrıntıları belirtiliyor. Hisse senetlerinin basımında, hamiline veya nama ya da imtiyazlı olma durumlarını da belirtmek gerekiyor. Matbaamız hisse senedi bastırma konusunda uzmanlaşmıştır, tüm illerimize hizmet vermektedir. Ankara, izmir, antalya, bursa, kocaeli, trabzon, düzce, eskişehir, konya, düzce, adana, kırklareli, kahramanmaraş, çanakkale, hatay, balıkesir, aydın, samsun, şanlıurfa, osmaniye, afyonkarahisar, ordu, muğla, bodrum, çorum, diyarbakır, sakarya, uşak, denizli, gaziantep, tekirdağ, aksaray, tarsus, manisa, nevşehir, mersin, kars, bilecik, rize, malatya, sivas, kayseri, erzincan, bingöl, bitlis, niğde  illerine bunlardan bazıları, illerin tam listesi diğer sayfalarımızda yayınlanmaktadır.