Hisse senedi nasıl bastırılır

Makronet Basım Matbaacılık Türkiye geneline hisse senedi nasıl bastırılır, Hisse senedi basımı nasıl yapılır gibi konularda genel bilgi vermektedir. Matbaamız maliye anlaşmalı matbaa statüsündedir ve maliye anlaşmalı matbaa numaramız 3279’dur. Hizmetlerimiz arasında Hisse senedi basımı ve Pay senedi basımı yer almaktadır. Matbaamız sektöründe lider ve uzman bir işletmedir, hisse senedi nasıl bastırılır ve diğer konularda müşterilerimize ücretsiz danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Matbaamız değerli evrak basımında yurtdışı Dünya Hologramcılar Birliği IHMA onaylı sertifikalı 3D hologram kullanmaktadır, bunun yanı sıra yeni nesil gizli şirket logunuzu veya ünvanınızı şifreli görünmez baskı olarak hisse pay senedi üzerine basmaktayız.

hisse senedi ornegi 146 01 300x212 - Hisse senedi nasıl bastırılır

Makronet Hisse Senedi Basım ve Ücretsiz Danışmanlık Hizmetleri
Hızlı Kurumsal Şirket Hattı: 0212 565 40 75 pbx / 0533 350 00 83
Hisse senedi basımında tüm Türkiye’ye profesyonel hizmet vermekteyiz.

Hisse senedi basımı nasıl yapılır.


Gerekli Evraklar:

  • Şirketin kuruluş gazetesi
  • Limited şirketinden Anonim şirkete geçmişse nevi değişikliği gazetesi
  • Kuruluştan sonra sermaye artırımı olmuşsa son sermaye artırım gazetesi
  • Nama yazılı paylarda Hissedarların adresleri
  • Hisse senedi basımıyla ilgili Yönetim kurulu kararı (Eğer karar almadıysanız sizin yerinize ücretsiz olarak karar hazırlamaktayız)
  • Hamiline yazılı hissse senedi basımı için yönetim kurulu kararını, karar önce MKK kaydı sonra Türkiye Ticaret Sicil Gazetesinde tescil edilmesi gerekmektedir. (Merkezi Kayıt Kuruluşu kaydıyla ilgili eğer sorun yaşarsanız, talep etmeniz durumunda bununla ilgilide ücret almadan bilgisayarınıza uzaktan bağlanıp kaydı birlikte hatasız bir şekilde yapmaktayız)

Bizi ararsanız gerekli tüm bilgileri telefonlada öğrenebilirsiniz.
Hisse senedi basımında güvenlik uygulamalarımızı öğrenmek için bizi aramanız yeterlidir.
Kurumsal Hat: 0533 350 00 83 – 0212 565 40 75

Türkiye genelinde hizmetlerimizden memnun kalan müşterilerimizin referansları için linki TIKLAYIN

Anonim Şirketler Pay Hisse Senedi Nasıl Bastırılır.

Ülkemizde bulunan binlerce anonim şirketin büyük çoğunluğunun hisse senedi bastırmadığı bilinmektedir.  Fakat bazı şirketler pay senedi yerine geçerli olan ilmühaber bastırmaktadır. Burada unutulmaması gereken pay senedi çıkartılmaması durumunda şirketler büyük risk altındadır.

Türk Ticaret Kanunu,  anonim şirketlerde Bedeli tamamen ödenen hamile yazılı pay senetleri için bedellerinin ödendiği tarihten itibaren 3 ay içinde pay hisse senedin bastırılmasına ve pay sahiplerine dağıtılmasını zorunlu kılmıştır. Bedelleri tamamen ödenmeyen paylar için hamiline yazılı pay senedi çıkarılamaz.  Eğer bu hükme aykırı olarak pay hisse senedi bastırılmış ise onlar da geçersiz sayılmaktadır.

Anonim şirketler pay hisse senedi bastırılıncaya kadar ilmühaber çıkarabilirler. Nama yazılı pay senetlerine ilişkin hükümler ilmühaberler içinde Aynen uygulanır.

Nama yazılı hisse senetlerin şartlar biraz daha farklıdır.  Burada şirketin sermayesinin en az onda birini oluşturan Pay sahiplerinin yani azlığın talebi olması durumunda şirketler Türk Ticaret kanuna göre pay senedi bastırmak zorundadır. Fakat azlık talebi olmadan böyle bir zorunluluk söz konusu olmaz.

Hisse senedi nasıl bastırılır detaylı bilgi için tıklayınız.

16.03.2022
431
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halit Kodan Makronet
Halit Kodan Makronet
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?