Yeni Nesil Güvenlik Hologram / Security

Yeni Nesil Güvenlik Hologram / Security, IHMA Hologram, Uv gizli fligran görünmez baskı, giyos desen
uygulamaları, mikro yazı uyguladığımız güvenlik uygulamalarından bazıları.

Önemli Not: Fiyat teklifi verirken Ekonomik fiyat adı altında Pay senetlerini ofislerindeki yazıcıda düz bir şekilde basarak müşterilere gönderildiği şikayeti almaktayız, müşterilerin zarar görmemesi adına TTK 487. maddesinde Pay senedinin şekli bölümünde “Sahtekarlığı engelleyici diğer güvenlik önlemleri uygulanması gerekir.” ibaresi açık bir şekilde yazmaktadır.

Yeni Nesil Güvenlik Hologram Security

Maalesef bazı müşteriler ilk defa hisse senedi bastırdığından ellerinde kıyaslayacağı bir örnek olmadığından ve bir çok güvenlik uygulaması çıplak gözle görülemediğinden bunu fark edemiyor, güvenlik uygulaması diye ofis yazıcısında kullanılan ofis yazıcısının basit özelliği olan yazıcı filigranı (fotokopisi çekilemiyor, taranamıyor tarandığında şifre görünüyor) adı altında profesyonel güvenlik uygulaması gibi sunulması müşterilerin aldatılması anlamına geliyor, bir çok ofis yazıcısında bu özellik mevcuttur, bunu pay senetlerinde değerli evraklarla uygulanan güvenlik önlemi gibi sunulması en ufak tabirle müşteriyi aldatmak anlamına gelir.

Makronet’in taahhüt yazısı: Makronet resmi evrak basımında profesyonel bir matbaadır. Pay senetlerinin basımında kullandığımız hologram kendi adımıza Registration Number R-18258 numarasıyla IHMA patentli hologramdır.

Dünya hologramcılar birliği (IHMA) tarafından yurt dışından özel olarak adımıza taklit edilemez özelliklerde hazırlanmıştır. Bizden başka bir yerde bulunması söz konusu dahi değildir. Kullandığımız filigran banknot paralarda da kullanılan çıplak gözle görülemeyen sadece UV Işıkta ortaya çıkan Profesyonel Matbaa makinalarında üretilen nitelikli bir güvenlik uygulamasıdır.
Bunları firmamız adına taahhüt ederiz.

Banknot Paralarda Da Kullanılan U.V. Gerçek Güvenlik Uygulamaları.

Not : İşi yaptıracağınız firmadan yukarıda bizim yazdığımız gibi Taahhüt yazısını isteyiniz.

Yeni Nesil Hologram / Security (IHMA Sertifikalı)

Yeni Nesil 3D Hologram  / Security

Hisse senedi basımlarında IHMA tarafında firmamız adına sertifikalandırılmış  özel hazırlanmış 3 Boyutlu hologramlar kullanmaktayız. 3 boyutlu Hologramlar hisse pay senedi basımında güvenlik açısından IHMA sertifikalı olması çok önemlidir bu özel hologramları sıradan her matbaanın yapamayacağının teminatı olan IHMA (International Hologram Manufacturers Association) 1993 yılında kurulmuştur, kuruluş sebebi dünyadaki tüm hologramların kayıt altına alınması diyebiliriz her firmaya özel tescillenmiş hologramları arşivinde barındırır, bunlar kayıt altında tutulmaktadır bu sebeple taklit edilmesi neredeyse imkansızdır.

Matbaamızda uygulanan hologramların tümü IHMA güvencesi altındadır, hologram görsel ve özellikleri (IHMA) kurum  tarafından tescil numaralı kayıt altında korunmaktadır, MAKRONET hologram kalıpları 3d,  Dotmatrix , Superbright, E-Beam  gibi tekniklerle yüksek çözünürlükte üretilir.

Makronet 3D Security Hologram

IHMA Hologram: Dünya Hologramcılar birliği IHMA tarafından en son güncel kullandığımız şirketimiz adına özel üretilmiş firma ismininde yer aldığı Registration Number R-18258 numara ile şirketimiz adına Patentlenmiş. Matbaamızda uygulanan hologramların tümü IHMA güvencesi altındadır, hologram görsel ve özellikleri (IHMA) kurum  tarafından tescil numaralı kayıt altında korunmaktadır, MAKRONET hologram kalıpları 3d,  Dotmatrix , Superbright, E-Beam  gibi tekniklerle yüksek çözünürlükte üretilir.

Extra Small Print (Mikro Yazı): Çıplak gözle okunamayan ancak 100 kat büyütüldüğünde okunabilen yazı tekniğidir. (Standart baskı tekniğiyle basılamayan özel güvenlik baskısı.

Hisse Senedi Görünmez Uv BaskıGörünmez UV Filigran Baskı (Invisible)

Görünmez baskı tekniğidir, normal gün ışığında görünmezler sadece ultraviole ışıkta görünür olur, banknot ve paralarda olduğu gibi mor ultraviole ışıkta ortaya çıkar, firma ünvanını yada firmanızın logosunu gizli görünmez baskı şeklinde değerli evraklara ve hisse senetlerinin üzerine basmaktayız, böylelikle kıymetli evraklarınız daha güvenli ve taklit edilemez özellik kazanır. Fotokopisi çekilemiyor ve tarayıcıda taraması yapılamıyor. (Bu teknik banknot paralardada kullanılıyor)

Giyos 1

Giyoş Desen Uygulaması

Desen teknolojimiz giyoş desen üzerine kuruludur desenin modeline göre kalın ve ince asimetrik desenler kullanılır genel manada karmaşık geometrik bir yapısı vardır birbirini kesen çizimler mevcuttur birebir taklit edilmesi veya çizilmesi imkansızdır, kullanılan alanlar genelde kıymetli evraklar ve hisse pay senetleridir.
100’ün üzerindeki Desen ÖRNEKLERİMİZE ulaşmak için linki tıklayınız.

Karekod 1

Karekod Teknolojisi

Yeni nesil barkod tipidir içerisinde kodlanmış bilgiler vardır, bu bilgiler müşterinin isteğine göre şekillenmektedir, okutulduğunda sistem istenilen yere yönlendirilmektedir.

Yeni Nesil Güvenlik Hologram Security

Pay Senedi Seri Numarası

Pay senetlerinde firmamız tarafından oluşturulan setler birbirini takip eder numaralandırma şeklidir. İsteğe göre özel kodlamalar yapılmaktadır bu kodlamalar belgenin seri akışını tahmin edilemez hale getirmektedir ve kopyalanmasını ayrıca zorlaştırarak engellemektedir.

Hassas Renk Geçişli Özel Harita Desen Uygulaması

Bu desenler firmaya özel yapılmaktadır, renk geçişleri birbirinin üzerinden atlayarak özel desen ve renk süzmesi oluşturmaktadır, bu uygulama özel olarak yapılmaktadır.

Özel güvenlik uygulamalarımız; 
– Kağıt Kalitesi: Zuber CRz fil dişi color 252 gr./m2 Ultraviole yansıma hassaslığı olan kağıdın içinde uv ışıkta ortaya çıkan kılçıllar bulunmaktadır, nitelikli evraklarda kullanılan değerli evrak kağıdı.
– IHMA Hologram: Dünya Hologramcılar birliği IHMA tarafından şirketimiz adına özel üretilmiş firma isminin de yer aldığı Registration Number R-18258 numara ile şirketimiz adına Patentlenmiş Pay Senedi Hologramı (Kullanılacak hologramın no name (isimsiz) hiçbir değeri olmayan hologram olmadığını yani üzerinde mutlaka şirket isminin yazıp yazmadığını pay senedinizin güvenliği için sorgulayınız çalıştığınız firmadan bunu resmi yazıyla taahhüt etmesini isteyiniz) f
– Extra Small Print: Çıplak gözle okunamayan ancak 100 kat büyütüldüğünde okunabilen yazı tekniğidir. (Standart baskı tekniğiyle basılamayan özel güvenlik baskısı.
– UV Gizli Filigran: Sadece UV Sahte para kontrol ışığında ortaya çıkan şirket logonuz dahil harf kısıtlaması olmadan ultraviole baskı tekniğiyle şifreli gizli filigran baskısı. Fotokopisi çekilemiyor ve tarayıcıda taraması yapılamıyor. (Bu teknik banknot paralarda da kullanılıyor)
– Desen Çeşidi: Kopyalanamaz özellikli Giyoş deseni (100’ün üzerinde modern desen çeşidimiz mevcuttur)
– Renk Sayısı : 4+4 renk baskısı (Logonuzun vektörel halini gönderdiğinizde ek ücret talep etmeden uygulayabilmekteyiz)
– Numaratör: Seri Numaratör uygulaması
Ebadı: A4 (210x297mm)

Matbaamız yeni nesil güvenlik önlemlerini yüksek kalitede kopyalanamaz özellikli olarak hizmetinize sunmuştur, bu konuda rakiplerimizle aramızda ciddi kalite ve nitelik farkı olduğunu örnek numunelerimizi ofisinizde canlı olarak görerek test edebilirsiniz sözler yanıltıcı olabilir kaliteyi görerek test edin.

Müşterilerimizin Dikkatine!!! Kıymetli evraklar ve Pay Senetlerinizi sıradan her matbaanın yapabildiği matbaacılık dilinde varak yaldız diye tabir ettiğimiz sıcak yaldızı size güvenlik hologramı diye uygulayabilirler, firmanızın zarar görmemesi için buna hassasiyetle dikkat etmeniz gerekir, bu durumda yapılan işlem sıradan bir sertifikadan farkı kalmaz, genelde müşteriler daha önce Hisse Senedi basımı yaptırmadığından ve gerçek taklit edilemez güvenlik önlemleri ve kopyalanamaz 3D hologram görmediklerinden bu farkı  kıyaslama yapamazlar, güvenlik hologramlarını sadece dünya hologramcılar birliği (IHMA) onaylı ve kalıpları yurt dışında lazer tekniğiyle hazırlanmış olan resmi sertifikalı 3 boyutlu özel Pay Senedi hologramlarıyla yapmaktayız.

Eğer IHMA onaylı 3 Boyutlu Pay Senedi hologramı, baskı kalitesi ve kullanılan kağıdın niteliğinden şüphe duyuyorsanız lütfen örnek isteyiniz. Biz 3 boyutlu hologram, kağıt ve baskı kalitemize güvendiğimizden istemeniz durumunda size örnek çalışma göstermekteyiz.

(IHMA 3D Hologram sertifikasını Hisse Senedi bastıracağınız matbaadan göstermesini isteyiniz) Bizim kullandığımız 3 Boyutlu hologramların hiç bir matbaanın veya firmanın yapamayacağını
ve taklit edemeyeceğini taahhüt ediyoruz.

Şirket bilgilerinizi yollayacağınız ve sonra Kıymetli evraklarınızın basımını yaptıracağınız matbaanın güvenilir olmasına, firmanızın zarar görmemesi için azami dikkat etmelisiniz.

Makronet hisse senedi basım ve danışmanlık merkezi

Not: Eğer pay senedi çıkarma konusunda daha önce bir deneyiminiz yoksa ve destek alma ihtiyacı duyuyorsanız pay senedi basımında tüm Türkiye’ye hizmet veren matbaamız artık bu konuda uzmanlaşmış ve marka olmuştur. Müşterilerimize konusunda uzman firmamız ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir. Bize pay senedi basımı konusunda kafanıza takılan her soruyu sorabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

HİSSE SENEDİ bastığımız müşteri referanslarını görmek için linki tıklayın.
Referanslarımızdan istediğiniz müşteriyi arayıp hisse senedi kalitemizi ve hizmet kalitemizi sorgulayabilirsiniz.

Makronet Hisse Senedi Basım Uzmanlığı ve Ücretsiz Danışmanlık Hizmetleri
Hızlı Kurumsal Şirket Hattı: 0212 565 40 75 pbx / 0533 350 00 83
info@makronetbasim.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir yorum

  1. Geri bildirim: Hisse Senedi Basımı | Makronet Hisse Senedi Basımı