Bizler her zaman Hisse Senedi Basan Matbaa olarak hisse pay senedi nasıl bastırılır gibi sorularla karşı karşıya kalıyoruz. Burada müşterilerimize anlatmak istediğimiz, hisse senedinin bir broşür ya da dergi gibi basit şekilde basılacak bir evrak olmadığıdır. Bu nedenle de hisse senedi bastıran şirketin de Hisse Pay Senedi Basan Matbaa’nın da bu konuda dikkatli olması gerekir. Kısacası hem baskı siparişi veren şirketin hem de baskı yapan matbaanın hisse senedinin kıymetli evrak olduğunu unutmamasında fayda vardır.

Hisse senedi basımı için şirketin matbaaya vermesi gereken bazı evraklar vardır, bunların başında;

-Anonim Şirkete ait kuruluş tescilinin yer aldığı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi yani kuruluş gazetesi
-Kuruluştan sonra sermaye artırı yapmışsa son sermaye artırım gazetesi
– Sermaye maddesinde değişiklik yapılmışsa, mesela senedin türü (nama, hamiline) değişmisse vs.
-Kuruluştan sonra unvan değişikliği olmuşsa unvan değişikliği gazetesi
-Hisse senedi basımıyla ilgili yönetim kurulu kararı (hamiline yazılı hisse senetlerinde kararın ticaret sicilde tescil edilmesi gerekir.
-Hisse senedinin kaç adet veya kaç kupür olarak basılacağının belirlenmesi ve alınacak güvenlik önlemlerinin belirlenmesi yer alır.

Şirket, bu belgeleri ve bilgileri bir araya getirerek Hisse Senedi Basan Matbaa’ya ulaştırır ve firmamız da şirket için örnek bir tasarım hazırlar, bu örnek tasarım şirket yetkilisine ulaştırılır ve taslak çalışmasının kontrol edilmesi istenir. Eğer şirket yöneticisi bir kusur bulursa taslak da istenilen kısımlar düzeltilir ve tam bir onay alındıktan sonra baskı işlemine geçilir. Hisse Pay Senedine ilişkin kaç adet olduğu bilgilerinin fatura ve irsaliyede belirtilmesi de hisse senedi basımı konusunda önemli unsurların başında gelmektedir.

Hisse Senedi Basan Matbaa olarak firmamız belirlenen güvenlik önlemlerini önce bir örnek olacak şekilde taslak hazırlarnır ve şirket yetkilisine iletilir. Bu konuda eğer şirket isterserse tutanakların da eksiksiz olarak hazırlanması gerekir. Şirket için, basım tarihinin belirlenmesi, vergi bakımından üretici firma tarafından hazırlanan fatura da büyük önem taşır. Bir çok yazımızda da belirttiğimiz gibi, Anonim şirketler hisse senedi bastırmaları durumunda ve ortakların 2 yıl boyunca bu evrakları elinde tutmaları durumunda büyük vergi avantajı sağlar. Bu konuya iş sahiplerinin de baskı yapan matbaanın da özen göstermesi önemlidir. Vergi avantajı ancak bu sayede resmiyete dönebilir.

pay senedi 300x134 - Hisse Senedi Basan MatbaaMakronet Basım iletişim numaraları

Hızlı İletişim 0212 565 40 75 pbx


Hisse senedi basan matbaa hakkında bilgi,

Mali Müşavirimiz denetiminde,  matbaamız konusunda uzman ekibimizle şirketinizin sermaye yapısını inceleyerek hissedarların paylarını ana sözleşmeye göre, ileriki yıllarda en rahat kullanacak şekilde makul ve kullanışlı paylara bölerek  şirket yetkilisinin onayına sunuyoruz.

Yıllların bilgi birikimi ve bu konudaki tecrübelerimize dayanarak hisseler bölünürken şirket yapınıza göre kullanışlı alternatifler sonuyoruz. Matbaamız hisse senedi basımında IHMA onaylı ve sertifikalı pay senedi hologramları kullanmaktadır, bu hologramlar sadece kıymetli evraklarda kullnılır, hisse senedi bastıracağınız matbaadan mutlaka hologram sertifikasını göstermesini isteyiniz, aksi taktirde basit bir stiker kullanılır.

Makronet Basım Matbaacılık ve Kıymetli evrak basım hizmetleri size Konusunda uzman Mali Müşavir denetiminde ücretsiz danışmanlık hizmetide vermektedir. Hemen arayın. 0212 565 40 75 – 0533 350 00 83

İstemeniz durumunda size örnek Yönetim Kurulu Kararı gönderiyoruz, örnek kararı şirketinize göre revize ettikten sonra, şirket yetkililerine imzalattırmadan önce bize kontrol amaçlı gönderebilirsiniz.

Pay senetleriniz tasarım aşamasına geldiğinde firmaya ait giyoş yöntemiyle özel hisse senedi (pay senedi) desen çalışması yapılmaktadır, sonrasında örnek numune gönderiyoruz, gönderilen örnek şirket yetkilisi tarafından kontrol edildikten sonra gerekli düzenlemeler bittikten sonra baskıya hazır hale getirilip, Firma tarafından onay alındıktan sonra basım işlemi gerçekleştiriyoruz. Son olarak darbeye dayanıklı ambalajla müşteriye teslim ediyoruz.

Matbaamız Türkiye’nin tüm şehirlerine hizmet vermektedir. Bu illerimizden bazıları şunlardır; Bolu, Çorum, Uşak, Tarsus, Denizli, Kütahya, Kahramanmaraş, Aksaray ve bir çok ilimiz mevcuttur.

Hisse Senedi Basan Matbaa’larda dikkat edilmesi gerekenler…

– En önemli konu basacak matbaanın daha önce kıymetli evrak basımında deneyimi olması gerekir
– Bir evrağın kıymetli evrak statüsünde olması için, üzerine uygulanacak işlemler özel işlemler içermeli bu konuda gerekli bilgileri bizi arayarak öğrenebilirsiniz.
– Değerli evrak basımı ve güvenlik işlemleri her matbaanın yapabileceği türden şeyler değildir bu konudaki en azından maliye tarafından denetlenen firma olması gerekmektedir.
– Hisse Senedi basımı Yeminli Mali Müşavir denetiminde basılmalıdır, aksi taktirde yapılacak küçük bir hatada bile hisse senetlerinizin Türk Ticaret Kanunun hükümleri gereği geçersiz olma olasılığı doğacaktır.
– Hisse (Pay) Senedi nama yazılı ise isim ve ikametgah bilgileri mutlak olmalıdır, ayrıca TC numarasıda eklenmelirdir.
– İşlemi yapan matbaanın tesisinin yeterli donanıma sahip olması ve bünyesinde hisse senedi basımında uzman YMM olması gerekmektedir.
– Hisse Pay senedi basan matbaa olarak tüm sorularınızı profesyonel ekibimiz cevaplamaktadır ihtiyacınız olduğunda rahatlıkla arayabilirsiniz.
– Nama yazılı hisse senetlerinde ödenen miktar mutlaka yazılmalıdır.

Matbaamız türkiyenin tüm bölgelerine hisse senedi basımı hizmeti vermektedir. Matbaamız Bursada ve Eskişehirde hisse senedi basımı hizmeti vermeye başlamıştır. taklitlerimizden sakınınız.

Bir çok çeşit bölgede hizmet vermeye devam etmekteyiz bunların başında başkentimiz Ankara, Bursa Karadeniz bölgemizden Trabzon, SamsunTrakya bölgemizden Tekirdağ, Edirne bölgelerine hizmet vermekteyiz. Temel olarak 2 çeşit hisse senedi yani pay senedi bulunmaktadır. Bunların en önemlisi hamiline yazılı ve nama yazılı olmak üzere 2 temel pay senetleri gelmektedir. Bu iki pay (hisse) senedi arasında çeşitli farklar bulunmaktadır. Hisse senetleri bastırılırken bu iki tür hisse senedi arasındaki çeşitli farklar doğru incelenmeli ve tüm evraklar buna göre oluşturulmalıdır.

 Bu tarz resmi belgelerin basımı için sıradan matbaa bulunması yeterli değildir. Özellikle hisse senetlerinin basılabilmesi için gereken belgeler ve dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bu belgelerden birtanesi yönetim kurulu kararıdır. Yönetim kurulu, hisse senedinin bastırılmasına karar verildikten sonra işleme alınabilmektedir. Buradan alınacak olan belge ile hisse sendi basımı yaptırabilmek mümkün olmaktadır.

 Hisse senedi basan matbaa özellikleri nasıl olmalıdır?

Hisse senedi basımında tüm evraklar toplandıktan sonra geriye bir basım merkezi bulmak kalmaktadır. Bu basım merkezleri yani matbaalar gerekli belgeler ve makinalara sahip olmalıdırlar. Bu makinaların başında ofset baskı makinası ve kıymetli evraklarda kullanılar güvenlik önlemleri uygulayabileceğiniz özel ekipmanlar gerekmektedir bu ekipmanlar özel izinle temin edilmektedir. Hisse senedi özel bir evrak olduğundan kaliteli bir baskı sistemi kullanılmalıdır. Renklerin detaylı güzel ve canlı görünmesi için kaliteli mürekkeplerin kullanıldığı bir ofset baskı makinasından baskı alınmalıdır. Basım’daki TTK’nın istediği sahtekarlığı engelleyici işlemlerden biride 3 boyutlu hologram uygulamasıdır.

Hisse senedi basan matbaa mutlaka IHMA sertifikalı 3D hologram sistemine sahip olmalıdır. Bunun için Dünya hologramcılar birliğinden (IHMA) sertifikanın alınmış olması gerekmektedir, dikkat edilmesi gereken ilk nokta bu sertifikaya sahip olup olmadığıdır. Hisse senedinin baskı alınacağı yüzey, en kaliteli ve uygun kalınlıkta olan gramajlı kağıtlardan olmalıdır. Günümüzde yanmaz kağıtların üretimi de yapılmaktadır. Hisse senedi basımında bu tarz bir kağıdın kullanılması güvenliği arttıracaktır.

Hisse senedi Baskı fiyatları

Değerli evrak baskı fiyatlarını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır.  Baskı sayısı, kağıdın kalitesi ya da kullanılmış olan çeşitli hologramlar fiyatlara etki etmektedir. Hisse senetlerinde de aynı durum geçerlidir. Hissedar adedi, küpür çeşitliliği, fiyatlar baskı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Hisse senetlerinin basımında özel malzemeler ve teknikler kullanıldığından diğer baskı çeşitlerinden biraz daha pahalı olabilmektedir. Dolandırıcılığa karşı kullanılan hologram, fligran ya da özel lazer uygulamaları gibi sistemler fiyatların artmasına neden olmaktadır. Fakat bu işlemler son derece gereklidir. İleride bir sorun yaşanmaması için bu tarz işlemleri yapabilen matbaalara yönelmek çok daha doğru olacaktır.

Daha detaylı bilgi ve fiyat almak için lütfen arayınız.

Makronet Hisse Senedi Danışmanlık bilgi hattı

Hızlı İletişim (0212) 565 40 75 pbx