Hisse Senedi Basan Matbaa

Bizler her zaman Hisse Senedi Basan Matbaa olarak hisse pay senedi nasıl bastırılır gibi sorularla karşı karşıya kalmaktayız. Burada müşterilerimize anlatmak istediğimiz hisse senedinin bir broşür gibi basit şekilde basılacak bir evrak olmadığıdır.

Bu nedenle de hisse senedi bastıran şirketin de Hisse Pay Senedi Basan Matbaanın da bu konuda dikkatli olması gerekir. Kısacası hem pay senedi bastırmak isteyen şirketin hem de baskı yapan matbaanın hisse senedinin geçerlilik kazanabilmesi için ve bu belgelerin kıymetli evraklar olduğunu unutmaması gerekmektedir.

Hamiline Yazılı Hisse Senedi

Hisse senedi basımı için şirketin bazı evrakları bize ulaştırması gerekmektedir.
bunların başında;

-Anonim Şirkete ait kuruluş tescilinin yer aldığı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi yani kuruluş gazetesi.
-Kuruluştan sonra sermaye artırımı yapmışsa son sermaye artırım gazetesi.
– Sermaye maddesinde değişiklik yapılmışsa, mesela senedin türü (nama, hamiline) değişmişse.
-Kuruluştan sonra unvan değişikliği olmuşsa unvan değişikliği gazetesi.
-Hisse senedi basımıyla ilgili yönetim kurulu kararı (hamiline yazılı hisse senetlerinde kararın ticaret sicilde tescil edilmesi gerekir.)
-Hisse senedinin kaç adet veya kaç kupür olarak basılacağının belirlenmesi ve alınacak güvenlik önlemlerinin belirlenmesi gerekir.

Şirket, bu belgeleri temin ederek Hisse Senedi Basan Matbaa’ya mail yoluyla ulaştırır ve firmamız da ilgili şirket için örnek bir tasarım hazırlar, bu örnek tasarım şirket yetkilisine mail yoluyla ulaştırılır ve taslak çalışmasının kontrol edilmesi istenir.

Eğer şirket yöneticisi bir hata bulursa taslak’da istenilen kısımlar düzeltilir ve tam bir onay alındıktan sonra baskı işlemine geçilir. Hisse Pay Senedine ilişkin kaç adet olduğu bilgilerinin fatura ve irsaliyede belirtilmesi de hisse senedi basımı konusunda önemli unsurların başında gelmektedir.

Hisse Senedi Basan Matbaa Hakkında Bilgi

Mali Müşavirimiz denetiminde,  matbaamız konusunda uzman ekibimizle şirketinizin sermaye yapısını inceleyerek hissedarların paylarını ana sözleşmeye göre, sonraki yıllarda en rahat kullanacak şekilde makul ve kullanışlı paylara bölerek  şirket yetkilisinin onayına sunmaktayız.

Hisse Senedi Basan Matbaa

Yılların bilgi birikimi ve bu konudaki tecrübelerimize dayanarak hisseler bölünürken şirket yapınıza göre kullanışlı alternatifler oluşturmaktayız. Matbaamız hisse senedi basımında IHMA onaylı ve sertifikalı pay senedi hologramları kullanmaktadır.

Bu hologramlar sadece kıymetli evraklarda kullanılır, hisse senedi basımı yapacak matbaadan mutlaka hologram sertifikasını göstermesini isteyiniz, aksi taktirde basit ve değersiz hologram kullanılır.

Makronet Basım Matbaacılık ve Kıymetli evrak basım hizmetleri size Konusunda uzman Mali Müşavir denetiminde ücretsiz danışmanlık hizmetinde vermektedir. Hemen arayın. 0212 565 40 75

Eğer yönetim kurulu karar örneğiniz yoksa, alanında uzman mali müşavirimiz tarafından hazırlanan Yönetim Kurulu Kararını gönderelim, örnek kararı şirketinize göre revize ettikten sonra şirket yetkililerine imzalattırmadan önce bize kontrol amaçlı göndermeniz daha sağlıklı olacaktır.

Matbaamız Türkiye’nin tüm şehirlerine hizmet vermektedir. Bu illerimizden bazıları şunlardır; Eskişehir, Bursa, Kayseri, Kahramanmaraş, Denizli, Düzce, Manisa, Muğla ve bir çok ilimiz mevcuttur.

Hisse Senedi Basan Matbaalarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • En önemli konu basacak matbaanın daha önce kıymetli evrak basımında deneyimi olması gerekir
 • Bir belgenin kıymetli evrak statüsünde olması için, üzerine uygulanacak işlemler özel kopyalanamaz işlemler olmalıdır.
 • Hisse Senedi basımı uzman bir matbaa tarafından basılmalıdır, aksi taktirde yapılacak küçük bir hatada bile hisse senetleri Türk Ticaret Kanunun hükümleri gereği hisse senetlerinin şekli tam oluşmamış olabileceğinden geçersiz olma olasılığı doğacaktır.
 • Hisse (Pay) Senedi nama yazılı ise isim ve ikametgah bilgileri mutlak olmalıdır.
 • İşlemi yapan firmanın tesisinin yeterli donanıma sahip olması ve bünyesinde hisse senedi basımında uzman olması gerekmektedir.
 • Hisse Pay senedi basan matbaa olarak tüm sorularınızı profesyonel ekibimiz cevaplamaktadır ihtiyacınız olduğunda rahatlıkla arayabilirsiniz.
 • Nama yazılı hisse senetlerinde ödenen miktar mutlaka yazılmalıdır.

Bir çok çeşit bölgede hizmet vermeye devam etmekteyiz bunların başında başkentimiz Ankara, Konya Karadeniz bölgemizden Trabzon, Samsun, Trakya bölgemizden Tekirdağ, Edirne bölgelerine hizmet vermekteyiz. Temel olarak 2 çeşit hisse senedi yani pay senedi bulunmaktadır.

Hamiline yazılı ve nama yazılı, bu iki pay (hisse) senedi arasında çeşitli farklar bulunmaktadır. Hisse senetleri bastırılırken bu iki tür hisse senedi arasındaki çeşitli farklar doğru incelenmeli ve tüm evraklar buna göre oluşturulmalıdır.

 Hisse Senedi Basan Matbaa Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Hisse Senedi Basan Matbaa

Hisse senedi basımında tüm evraklar toplandıktan sonra geriye hisse senedi basan matbaa bulmak kalmaktadır. Bu matbaalar gerekli makinelere sahip olmalıdırlar. Bu makinelerin başında ofset baskı makinesi ve kıymetli evrakların basımında kullanacağınız özel ekipmanlar gerekmektedir bu ekipmanlar özel izinle temin edilmektedir.

Hisse senedi değerli bir evrak olduğundan kaliteli bir baskı sistemi kullanılmalıdır. Renklerin detaylı güzel ve canlı görünmesi için kaliteli mürekkeplerin kullanıldığı bir ofset baskı makinesinden baskı alınmalıdır.

Hisse Senedi Basım Fiyatları

Değerli evrak baskı fiyatlarını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Baskı sayısı, kupür çeşidi, kaç farklı grup olacağı kağıdın kalitesi, kullanılan hologramlar fiyatlara etki etmektedir. Ayrıca şirketteki hissedar adedi fiyatlar değişiklik göstermektedir. Hisse senetlerinin basımında özel malzemeler ve teknikler kullanıldığından diğer baskı çeşitlerinden biraz daha pahalı olabilmektedir.

Dolandırıcılığa karşı kullanılan hologram, filigran ya da özel lazer uygulamaları gibi sistemler fiyatların oluşmasında önemli bir unsurdur, fakat bu işlemler son derece gereklidir. İleride güvenlikle ilgili bir sorun yaşanmaması için deneyimli ve referansları güçlü matbaalara yönelmek çok daha doğru olacaktır.

Sık Sorulan Sorular

Makronet Hisse Senedi Basım Uzmanlığı ve Ücretsiz Danışmanlık Hizmetleri
Hızlı Kurumsal Şirket Hattı: 0212 565 40 75 pbx / 0533 350 00 83
info@makronetbasim.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 Yorum

 1. Manisa’da hisse senedi basan matbaa o kadar çok aradım ki ama istediğim gibi bulamadım.İstanbul dışına hisse senedi basıyor musunuz? Acill olarak elimizde olması lazım.

 2. hisse senedi basan matbaa işimiz olacak ama sizinle daha önce hiç çalışmamıştık, referanslarınız acaba nereden ulaşabilirim, bilgi verirseniz sevinirim biraz aciliyetimiz var.

 3. Peki hisse senedi basan matbaadan ne şekilde ve nasıl teslim alacağız basılan evrakları
  Neticede kıymetli evrak , ve mükerrer basılamadığını nasıl anlarız

  1. Merhaba Hisse senetlerinizi basıldığında işterseniz matbaamızdan gelip teslim alabilirsiniz yada biz sizin şirketinize ulaştırırız. Hisse senetlerinin mükerrer basıldığını anlamanız oldukça zor bu yüzden hisse senedi bastıracağınız matbaanın güvenir bir yer olduğu ve güçlü referansları olduğunu denetlemeniz sizin ve şirketinizin güvenliği açısından çok önemlidir.